گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/10/20 - 11:00
كد :44

مانع ترافیکی سرعت گیر

مانع ترافیکی سرعت گیر یکی از پرکاربردترین تجهیزات ترافیکی است که در جهت کاهش سرعت وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرد.

مانع ترافیکی سرعت گیر یکی از پرکاربردترین تجهیزات ترافیکی است که در جهت کاهش سرعت وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول معمولا در مناطق حساس همچون خیایان ها، نزدیکی تقاطع ها، نزدیکی چهار راه ها، نزدیکی مدارس و... نصب می شود. سرعت گیر ترافیکی با مجبور کردن رانندگان به کاهش سرعت موجب تامین امنیت رانندگان و عابرین پیاده می شود. این تجهیزات در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند. سرعت گیر ترافیکی به طور معمول دارای ارتفاع 5 سانتی متر و طول حداکثر 30 سانتی متر می باشد. 

مانع ترافیکی سرعت گیر

انواع مانع ترافیکی سرعت گیر

سرعت گیر لاستیکی

سرعت گیر لاستیکی دارای جنس لاستیکی است. این سرعت گیرها به شکل پنجره هایی با ارتفاع یکدست تولید می شوند و بر روی سطح جاده و خیابان نصب می گردند. سرعت گیر ترافیکی لاستیکی در برابر تابش مستقیم نور خورشید مقاومت بالایی دارد به همین دلیل بهترین گزینه برای استفاده در مناطق گرمسیری می باشد. سرعت گیر ترافیکی لاستیکی در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود. در این سرعت گیر ها از داخل لاستیک نخ های مخصوصی رد شده است که موجب افزایش مقاومت سرعت گیر لاستیکی می شود.

سرعت گیر پلاستیکی

سرعت گیر ترافیکی پلاستیکی از مواد پلی اتیلن مرغوب و درجه یک ساخته شده است. این سرعت گیرها به صوت قطعات مستقل پازل ساخته می شوند بنابراین در صورت آسیب به یک قطعه می توان تنها همان قطعه را تعمیر و یا تعویض کرد.  سرعت گیر پلاستیکی وزن سبکی دارد و به صورت از پیش ساخته به کمک چند پیچ و رولپلاک به زمین متصل می شود. این سرعت گیرها در ابعاد و اندازه های مختلفی همچون 33*90، 25*35، 12*33 سانتی متر طراحی و تولید می شوند.  

سرعت گیر آسفالتی

سرعت گیر آسفالتی همانطور که از نام آن نمایان است از آسفالت ساخته شده است. این سرعت گیرها به صورت دائمی نصب می شوند و بعد از نصب نیازی به هزینه های تعمیر و نگهداری خاصی ندارند. سرعت گیر ترافیکی آسفالتی اغلب در مکان هایی با تردد وسایل نقلیه سنگین همچون دیزل، کامیون، اتوبوس و... مورد استفاده قرار می گیرد. این سرعت گیرها به دلیل فشردگی کمتر در ساختار خود از مقاومت کمی در برابر تغییرات آب و هوایی مختلف برخوردارند و ریسک فرسایش بالاتری دارند. 

نصب مانع ترافیکی سرعت گیر

نصب مانع ترافیکی سرعت گیر توسط شهرداری ها صورت می گیرد. برای نصب سرعت گیر ترافیکی ابتدا سرعت گیر را در محل تمیز و بر روی زمین قرار دهید. سپس محل قرار گیری سوراخ های پیچ را به کمک گچ علامت گذاری کنید. سرعت گیر را بردارید. هرعلامت را به کمک دریل به عمق 1 اینچ سوراخ کنید. سرعت گیر را در محل مورد نظر به کمک چند پیچ و مهره محکم نمایید.

ویژگی مانع ترافیکی سرعت گیر

  1. بادوام بوده و طول عمر زیادی دارد.
  2. در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم می باشد.
  3. قادر به تحمل وزن تا 50 تن می باشد.
  4. به سهولت قابل نصب و اجرا می باشد.
  5. هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارد.
  6. قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارد.