گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/10/20 - 10:56
كد :43

ضرورت نصب سرعت گیر ترافیکی

سرعت گیر ترافیکی یکی از پرکاربردترین تجهیزات ترافیکی است که با مجبور کردن رانندگان به کاهش سرعت مانع از بروز تصادفات و ایجاد خسارت های جانی و مالی به رانندگان و عابرین پیاده می شود.

همه ما می دانیم سرعت غیر مجاز عامل اصلی در تصافات جاده ای است. شهرداری ها به منظور کاهش سرعت و جلوگیری از بروز تصادفات اقدام به نصب سرعت گیر ترافیکی در مناطق حساس کرده اند. سرعت گیر ترافیکی یکی از پرکاربردترین تجهیزات ترافیکی است که با مجبور کردن رانندگان به کاهش سرعت مانع از بروز تصادفات و ایجاد خسارت های جانی و مالی به رانندگان و عابرین پیاده می شود. سرعت گیر ترافیکی سرعت رانندگان را به 15 کیلومتر در ساعت کاهش می دهد. این محصول در مکان هایی از قبیل نزدیکی چهار راه ها، نزدیکی مدارس، تقاطع ها، خیابان های اصلی، نزدیکی مراکز درمانی و... نصب می شود. 

نحوه نصب سرعت گیر ترافیکی

نصب سرعت گیر ترافیکی کاری بسیار حساس است که باید توسط مهندسین مجرب صورت گیرد. در نصب سرعت گیر ترافیکی تمامی استانداردها باید رعایت شود تا محصول کارایی لازم را داشته باشد. نصب غیر اصولی سرعت گیر ترافیکی خود عامل اصلی در بروز تصادفات جاده ای است. جهت نصب سرعت گیر ترافیکی ابتدا سرعت گیر را بر روی سطح جاده خشک و تمیز قرار دهید. سپس محل نشستن سوراخ های پیچ را به کمک گچ علامت گذاری کنید. سرعت گیر را بردارید. در مرحله بعد هر علامت را به وسیله دریل به عمق 1 اینچ سوراخ کنید. سپس سرعت گیر را بر روی زمین به کمک چند پیچ و مهره محکم نمایید. بهتر است قبل از رسیدن به سرعت گیر، با نصب علائم هشدار دهنده رانندگان را از وجود سرعت گیر آگاه سازید تا رانندگان زمانی کافی برای کاهش سرعت وسیله نقلیه داشته باشند. 

ضرورت نصب سرعت گیر ترافیکی

نصب انواع سرعت گیر ترافیکی

سرعت گیر پلاستیکی

سرعت گیر پلاستیکی به صورت قطعات مستقل پازل ساخته می شود که این ویژگی موجب می شود تا در صورت آسیب به یک قطعه بتوان تنها همان قطعه را تعمیر و یا تعویض کرد. سرعت گیر پلاستیکی وزن سبکی دارد و به صورت از پیش ساخته توسط چند رولپلاک، کفی و یا پیچ در مکان مورد نظر نصب می شود. 

سرعت گیر لاستیکی

سرعت گیرلاستیکی همانطور که از نام آن نمایان است دارای جنس لاستیکی است. این سرعت گیرها به شکل پنجره هایی با ارتفاع یکدست تولید می شوند و بر روی سطح جاده و خیابان نصب می گردند. سرعت گیر ترافیکی لاستیکی انعطاف پذیری بالایی دارد و در صورت برخورد با خودرو کمترین آسیبی به خودرو و سرنشینان وارد می کند. 

سرعت گیر آسفالتی

سرعت گیر آسفالتی یکی از قدیمی ترین انواع سرعت گیر ترافیکی است. این سرعت گیر ها به صورت دائمی نصب می شوند و بعد از نصب نیازی به هزینه های تعمیر و نگهداری خاصی ندارند. سرعت گیر آسفالتی اغلب در مکان هایی با تردد وسایل نقلیه سنگین همچون دیزل، کامیون، اتوبوس و... نصب می شود.

ویژگی سرعت گیر ترافیکی

  • از دوام و طول عمر زیادی برخوردار است.
  • در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت بالایی دارد.
  • به سهولت قابل نصب و اجرا می باشد.
  • هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارد.
  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارد.
  • قادر به تحمل وزن تا 50 تن می باشد.